Перейти до основного вмісту

8% євреїв США відносять себе до чорношкірих, азіатів або латиноамериканців

Згідно з масштабним соціологічним дослідженням Pew Research Center, усе менше американських євреїв визначають себе як білих. Особливо це помітно в молодших вікових групах — 15% євреїв молодше 30 років ідентифікують себе як латиноамериканців, темношкірих чи азіатів. Загалом, 17% американських євреїв живуть у сім'ях, один із членів якої має латино-, афроамериканське або азіатське походження.  

Чисельність єврейської громади США оцінюється на сьогодні в 7,5 мільйона осіб (у порівнянні із 6,7 мільйонами у 2013 році). Водночас рік від року знижується частка консервативних і реформістських єврейських конгрегацій. Так, серед респондентів 65+ понад дві третини складають консерватори й реформісти, і лише 3% — ортодокси. Але в категорії молоді до 30 років консерваторів і реформістів удвічі менше, зате частка ортодоксів досягає 17%. Чим молодшим є учасник опитування, тим менше він ідентифікує себе з будь-якою єврейською деномінацією. Серед осіб до 30 років 41% євреїв взагалі не перебувають у громаді.

За останнє десятиліття 61% євреїв вступили в змішані шлюби, тому сьогодні загалом 42% євреїв або єврейок, які перебува.ть у шлюбі, мають неєврейського супутника життя. Водночас 57% змішаних пар виховують своїх дітей євреями. Це позитивна тенденція — сьогодні набагато більше нащадків змішаних шлюбів ідентифікують себе з єврейським народом, ніж 20 років тому.

Опитування підтвердило, що євреї США як і раніше є багатшими та більш освіченими, ніж представники інших етнічних груп. Більшість респондентів мають вищу освіту (узагалом по країні таких менше 30%). Більше половини єврейських сімей можуть похвалитися доходом вище 100 000 доларів на рік, у середньому в США таких сімей 23%. Характерно, однак, що рівень життя ортодоксальних євреїв значно нижче — 45% з них повідомили про проблеми з оплатою рахунків за останній рік.

Борис Вайнер

Немає часу відвідувати сайт? Підпишіться на розсилку і отримуйте найважливіше в одному листі

Отлично, вы подписаны на нашу рассылку!
Ранее вы уже были подписаны на нашу рассылку