Перейти до основного вмісту

У Нью-Йорку звільнений редактор газети, який штурмував Капітолій

Головний редактор консервативного тижневика The Jewish Press Еліот Рєзник звільнений із займаної посади. Рєзник — один із демонстрантів, які ввірвалися 6 січня цього року в будівлю Капітолію — був ідентифікований на відео ще у квітні, але відмовився від коментарів.

The Jewish Press зі штаб-квартирою в Брукліні — одна із найбільших єврейських газет, орієнтованих на релігійну аудиторію, видається накладом 50 000 примірників, на сайті видання щомісяця реєструється до двох мільйонів переглядів. Погляди Рєзника ні для кого не були секретом — він є давнім і переконаним прихильником Трампа, який вважає, що демократи «вкрали» президентські вибори. Утім, у єврейських (і не тільки) колах редактора критикували поза всяким зв'язком із політичними симпатіями. Так, він назвав «злом» боротьбу за права ЛГБТ, порівнявши учасників гей-прайду з тваринами, на що жорстко відреагувала Антидефамаційна ліга. Не менш радикальний журналіст і у своїх поглядах на расове питання. «Якщо чорношкірі так сильно обурюються Америкою, нехай відмовляться від християнства (яке дала їм «біла людина») і повернуться до примітивних релігій, які вони сповідували в Африці», — написав Рєзник в одному з твитів.

Така риторика виглядає скандально навіть для ортодоксальних єврейських кіл, недарма рекламний слоган The Jewish Press говорить, що видання було політично некоректним задовго до того, як виник цей вираз.  

В історії газети Рєзник був не єдиним редактором із подібними поглядами. У 1960-х The Jewish Press очолював рабин Меїр Кахане, чий рух було визнано терористичним в Ізраїлі, США, ЄС і Канаді. Хоча газета дистанціювалася від Кахане (який пізніше був засуджений за внутрішній тероризм) в 1969 році, на веб-сайті він, як і раніше, згаданий як один із видатних редакторів видання.

У 2015 році Рєзник опублікував блискучу рецензію на біографію Кахане й зізнався, що майже впав у транс, читаючи в шкільні роки його праці.

Як зазначає Times of Israel, Рєзник — не єдиний релігійний єврей, який брав участь у штурмі Капітолію. Аарон Мостофскі, син судді Верховного суду округу Кінгс і екс-президента National Council of Young Israel — ортодоксальної асоціації синагог, яка  підтримувала Трампа, був заарештований ФБР у своєму будинку в Брукліні в січні. Деякі інші ортодоксальні євреї приїхали до Капітолію на орендованих єврейськими громадами автобусах.

Мало кого з них збентежило сусідство в той день із прихильниками переваги білої раси, адептами теорії змови QAnon і тими, хто заперечує Голокост на кшталт Ніка Фуентеса й Тіма Джіонета (останній стверджував, що «Гітлер не зробив нічого поганого»).

Констянтин Мельман

Немає часу відвідувати сайт? Підпишіться на розсилку і отримуйте найважливіше в одному листі

Отлично, вы подписаны на нашу рассылку!
Ранее вы уже были подписаны на нашу рассылку