Перейти до основного вмісту

Кнесет затвердив законопроект про позитивну дискримінацію

Йдеться про поправку до Закону про державні компанії, запропоновану депутатом Джаїдою Рінаві Зоабі (МЕРЕЦ) та низкою депутатів з Об'єднаного арабського списку. Відкидаючи юридичну казуїстику, можна сказати, що проект, схвалений у першому читанні, покликаний забезпечити рівне та справедливе представництво різних етнічних та соціальних груп на державній службі. Йдеться про арабів, друзів, черкесів, нових репатріантів, ультраортодоксів, жінок та інвалідів.

На сьогодні араби становлять приблизно 20% населення, але, згідно зі звітом державного контролера, опублікованому в 2016 році, в Управлінні з цінних паперів усього 1,5% арабських співробітників, в Управлінні аеропортів — 1,1%, а в Банку Ізраїлю — усього 1%.

Станом на 2019 рік із приблизно 50 тисяч робочих місць у державних компаніях араби займали лише 1,43%.

До речі, ситуація в російськомовному секторі майже така ж неблагополучна. Складаючи майже 15% населення країни, вихідці з колишнього СРСР займають лише 2,8% керівних державних посад, у правлінні державних компаній їх лише 3%, серед директорів шкіл — 2%, а в суддівському корпусі — 0,8%.

Немає часу відвідувати сайт? Підпишіться на розсилку і отримуйте найважливіше в одному листі

Отлично, вы подписаны на нашу рассылку!
Ранее вы уже были подписаны на нашу рассылку