Перейти до основного вмісту

В ЦАГАЛі формується прикордонний загін з релігійних жінок

За словами військових, новий підрозділ буде створено в рамках одного зі змішаних батальйонів прикордонної охорони, — повідомляє The Times of Israel.

Перші призовниці будуть набрані в березні цього року з-поміж релігійних солдаток, які вибрали службу в бойових частинах. Запит надійшов від керівників кількох жіночих семінарій національно-релігійного спрямування, де жінки навчаються після середньої школи. Наразі багато релігійних випускниць віддають перевагу громадянській Національній службі замість призову до ЦАГАЛу й часто це пов’язано з проблемою цніюту (тобто дотримання скромності).

Керівники семінарій зазначають, що закони Галахи не дозволяють релігійним жінкам служити разом із чоловіками, тому армійські чиновники після довгих обговорень вирішили створити перший жіночий релігійний взвод. Нагадаємо, що вже є частини для релігійних чоловіків, які з міркувань скромності просять звести до мінімуму контакти з жінками.

У складі Прикордонних військ Ізраїлю чотири піхотні підрозділи змішаного типу (де служать чоловіки та жінки), які відповідають за охорону кордонів із Йорданією та Єгиптом. Незважаючи на мирні договори з Амманом та Каїром, на кордонах із цими країнами регулярно фіксуються спроби контрабанди наркотиків та торгівлі зброєю. Іноді відбуваються й теракти, особливо вздовж кордону із Синайським півостровом.

Минулого року ЦАГАЛ у рамках експериментальної програми вперше  почав розгортання жіночої танкової роти вздовж єгипетського кордону. Критики гендерної інтеграції в армії часто називають її небезпечним соціальним експериментом, що загрожує наслідками для національної безпеки. Їхні опоненти запевняють, що цей крок давно назрів і реалізований у багатьох західних країнах.

Костянтин Мельман

Немає часу відвідувати сайт? Підпишіться на розсилку і отримуйте найважливіше в одному листі

Отлично, вы подписаны на нашу рассылку!
Ранее вы уже были подписаны на нашу рассылку