Перейти до основного вмісту

ЦАГАЛ перекидає першу жіночу танкову роту на кордон із Єгиптом

Міністерство оборони Ізраїлю повідомило, що в серпні цього року перша в історії жіноча танкова рота буде розміщена на кордоні з Єгиптом. На даний момент жінки завершують курс навчально-бойової підготовки на базі Шизафон у пустелі Негев.

Нагадаємо, що пілотний проект із підготовки жінок-танкістів розпочався чотири роки тому, коли з 30 кандидаток було відібрано 15. У результаті подальшого відбору командирами танків стали лише четверо. Саму програму розробили, щоби з'ясувати, чи здатні жінки входити до складу танкових екіпажів із чотирьох осіб для «стандартних операцій із забезпечення безпеки» на кордонах Ізраїлю, не в умовах війни або дій у глибокому тилу ворога.

Варто відзначити, що жінки й раніше служили інструкторами з водіння танків, але в екіпажі їх не допускали, вважаючи, що жінки не впораються з фізичними навантаженнями.

Минулого року голова генштабу ЦАГАЛу генерал-лейтенант Авів Кохаві прийняв рішення про призов жінок у танкові війська. Тоді ж 60 ізраїльтянок розпочали навчання на відповідних курсах, освоюючи танки Merkava IV.

Після випуску танкова жіноча рота в складі змішаного батальйону Каракаль відправиться на патруль ізраїльсько-єгипетського кордону. На відміну від тяжких піхотних бригад, змішані батальйони не вважаються «маневруючими підрозділами», тобто, не призначені для проникнення вглиб території супротивника. Це означає, що їхній особовий склад може не відповідати фізичним вимогам, що пред'являються  солдатам бойових підрозділів. З 2009 року понад 70% військовослужбовців батальйону Каракаль складають жінки.

Далеко не всі в Ізраїлі були в захваті від ідеї жіночих танкових екіпажів. Так герой Війни Судного дня генерал Авігдор Кахалані у свій час заявив, що танки — не для жінок, роль яких «приводити дітей у цей світ». Колишній командувач сухопутними військами генерал-майор Іфтах Рон-Таль навіть назвав проект «змовою лівих виродків» для підриву обороноздатності ЦАГАЛу, щоправда, пізніше був змушений вибачитися.

Так чи інакше, після низки судових позовів експериментальну програму вирішили продовжити, і незабаром перші жіночі екіпажі заступлять на бойове чергування вздовж кордону з Єгиптом.

Максим Суханов      

Немає часу відвідувати сайт? Підпишіться на розсилку і отримуйте найважливіше в одному листі

Отлично, вы подписаны на нашу рассылку!
Ранее вы уже были подписаны на нашу рассылку