Перейти до основного вмісту

Вперше мусульманка отримала погони майора ЦАГАЛу

31-річна Елла Вавейа з містечка Калансуа стала першою арабкою-мусульманкою у званні майора ізраїльської армії. Дівчина каже, що з дитинства була зачарована армією, але її дорослішання припало на Другу інтифаду, коли підлітком вона сиділа перед телевізором і дивилася з усією родиною «Аль-Джазіру», в репортажах якої ЦАГАЛ поставав у негативному світлі. У 16 років Елла отримала ізраїльське посвідчення особи, а після школи закінчила Академічний коледж Нетанії з дипломом бакалавра з відзнакою у галузі комунікацій. Незабаром до нього додалася ступінь магістра з відзнакою у галузі державного і політичного маркетингу від Міждисциплінарного центру в Герцлії.

Протягом двох років дівчина вела програму на радіо «Голос Нетанії», займалася просвітницькою кампанією про потенційні загрози в Інтернеті, а в 2010 році заснувала єврейсько-арабську групу «Жити разом», яка сприяє міжкультурному діалогу.

У 21 рік Елла опинилася на прес-конференції, де розгорнулася дискусія про небажання багатьох ультраортодоксальних євреїв служити у ЦАГАЛі. Вона встала і заявила, що сама буде рада відслужити, чим заслужила захоплені оплески. Щоправда, спочатку мусульманка пішла добровільно на альтернативну службу, в рамках якої працювала у лікарні «Меїр» у Кфар-Сабі, а в 2013-му році стала повноцінною солдаткою Армії оборони Ізраїлю. Як зізнається вона в інтерв'ю The Jewish Chronicle, протягом півтора року жоден з друзів Елли і членів її родини не підозрював, що дівчина служить у ЦАГАЛі. «Я просто не знала, як люди на це відреагують. Вони думали, що я працюю у кафе і продовжую навчатися », — розповідає майор.

За період служби Елла брала участь у багатьох операціях — «Непохитна скеля», «Північний щит», «Чорний пояс» та ін. У 2015 році вона вступила на офіцерські курси, після проходження яких була удостоєна Президентської медалі «За видатні досягнення». У 2018 році Елла Вавейя отримала нагороду від начальника оперативного відділу Генштабу генерал-майора Аарона Халіви.

«Ізраїльський прапор дає мені відчуття хвилювання, приналежності і любові», — заявила вона у 2019 році. З того часу капітан зробила свою військову службу надбанням громадськості і почала створювати «Captain Ella Videos» — серію інформаційних відеороликів про Ізраїль і ЦАГАЛ для арабської аудиторії. Вавейя також активна в арабському сегменті соціальних мереж (Facebook, Tiktok і Twitter).

З вересня 2021 майор обіймає посаду заступника прес-секретаря ЦАГАЛу із взаємодії з арабськими ЗМІ. Коли вона наважилася на камінг аут, реакція була неоднозначною — деяким членам сім'ї було важко це прийняти. Але на нещодавній церемонії, спостерігаючи, як Елла отримує нове звання, її мати була «дуже і дуже горда».

Віктор Маковський

Немає часу відвідувати сайт? Підпишіться на розсилку і отримуйте найважливіше в одному листі

Отлично, вы подписаны на нашу рассылку!
Ранее вы уже были подписаны на нашу рассылку