Перейти до основного вмісту

Дрони будуть доставляти суші і морозиво ізраїльтянам

Зовсім скоро безпілотники будуть доставляти суші, замовлені клієнтами через спеціальний додаток, на пляж. Відповідна програма, в рамках якої створюється національна ізраїльська мережа БПЛА, вступила в третю фазу, — повідомляє The Jerusalem Post.

Під час випробувань дрони, експлуатовані п'ятьма компаніями, виконують приблизно 300 польотів на день над відкритими майданчиками та житловими районами Тель-Авіва, Рамат га-Шарона, Герцлії й Гадери.

Так, наприклад, апарати, керовані компаніями Cando і High-Lander, будуть доставляти суші на пляж Цук у Герцлії. Інші БПЛА призначені для автономних місій щодо забезпечення безпеки пожежної частини. Компанії SkyLinx і FlyTech відповідальні за  пілотну програму з доставки морозива за допомогою дронів у парк Чарльза Клора на південному заході Тель-Авіва.

Безпілотники також будуть доставляти донорську кров і плазму з банку крові в медичний центр «Шиба» в Тель га-Шомер, тестуючи відповідність механізму доставки правилам Міністерства охорони здоров'я. Результатом випробувань має стати уніфікація процедури, що дасть можливість використовувати дрони для потреб будь-якої лікарні в Ізраїлі.

Усі польоти контролюються Центром управління повітряним рухом на шосе Аялон, паралельно створюється національна мережа повітряних коридорів для безпілотної доставки ліків, медичного обладнання, комерційних товарів тощо. Коли сотні БПЛА будуть одночасно виконувати різні місії, система зможе розставляти пріоритети, звільняючи повітряний коридор у разі виникнення надзвичайної ситуації.

Проєкт був ініційований для прискорення розгортання БПЛА, що має зменшити затори на дорогах і створити національну повітряну мережу безпілотників. Програма розрахована на два роки і вісім етапів, третій з яких реалізується у даний момент.

Олександр Файнштейн

Немає часу відвідувати сайт? Підпишіться на розсилку і отримуйте найважливіше в одному листі

Отлично, вы подписаны на нашу рассылку!
Ранее вы уже были подписаны на нашу рассылку